اخبار و مقالات پاناسونیک

آموزش مربوط به موزیک هلد (موزیک پشت خط) ،فعال کردن و …

این بار بر اساس درخواست شما دوستان ،نحوه فعال کردن موزیک  پشت خط (موزیک هلد) و امکانات و کارایی های مربوط به آن در دستگاه سانترال سری TES/TEM824و  تلفن سانترال ۷۷۳۰ KX-T را برای شما آموزش می دهیم.

طبق معمول به شکل زیر وارد حالت برنامه ریزی تلفن سانترال KX-T7730 و یا KX-T7030 شده و با اعمال کد مربوطه پیش میرویم.

آموزش مربوط به موزیک هلد (موزیک پشت خط) ،فعال کردن و ...

کد ۱۱۱ : مربوط به انتخاب موزیک هلد داخلی یا خارجی و یا Tone

سپس دکمه  SP-Phone  را ۲ بار زده روی صفحه گوشی پیغام  INTERNAL (داخلی) ظاهر می شود. اگر می خواهید صدای ورودی یا همان موزیک هلد ، صدای پیش فرض خود سانترال باشد باید در همین گزینه بماند این گزینه برای زمانی است که شما هیچ دستگاه خارجی برای موزیک هلد خود تهیه نکرده اید پس میتوانید از موزیک بسیار ساده پیش فرض دستگاه سانترال خود استفاده کنید و برای تغییر دادن این گزینه یک بار  دکمه AUTO ANS را زده روی صفحه نمایش گزینه EXTERNAL  می آید این گزینه یعنی شما یک دستگاه موزیک پلیر یا دستگاه موزیک پشت خط  و یا یک رادیو به دستگاه سانترال خود وصل کرده برای انتخاب این حالت دکمه  STORE  میزنید.این وسیله خارجی چه یک دستگاه موزیک پلیر یا موزیک هلد و یا رادیو باشد با یک کابل Audio  و به شکل زیر به دستگاه وصل میشود.

آموزش مربوط به موزیک هلد (موزیک پشت خط) ،فعال کردن و ...

 در این حالت پس از وصل کردن وسیله موزیک هولد مورد نظر و انتخاب حالت EXTERNAL صدای وسیله مورد نظر هنگام زدن دکمه (HOLD) هولد برای طرف پشت خط پخش خواهد شد به این شکل انتظار برای طرف پشت خط کسل کننده نخواهد بود.  غیر از حالت INTERNAL  و EXTERNAL  گزینه دیگر  TONE هم هست که فکر میکنم صدای تون پخش خواهد شد برای انتخاب این حالت هم میتوانید دکمه STORE فشار دهید و بعد از STORE کردن هر کدام از گزینه ها با زدن دکمه END از حالت برنامه خارج شوید.

نکته : شما اگر در حالت EXTERNAL دستگاه خود را انتخاب کرده باشید ، باید در دستگاه سانترال خود را برداشته و به خروجی EXIT MUSIC  خود، که در بالا نشان داده شد یک موزیک پخش یا رادیو زده تا بتوانید موزیک یا صدای رادیو مورد نظر خود را هنگام هلد به مشتری پخش کند.

——————————————————————————————————————————————————————————————————

یکی از امکانات و عملکرد های بسیار جالب موزیک پشت خط در دستگاه سانترال پاناسونیک ،امکان به اشتراک گذاشتن صدای وسیله مورد استفاده در ورودی موزیک هلد در تمام تلفن های سانترال مدل ۷۷۳۰ یا ۷۰۳۰ ،به این ترتیب اگر شما مثلا یک رادیو به ورودی موزیک پشت خط خود وصل کرده باشید علاوه بر امکان پخش صدای رادیو برای مشتری پشت خط ،تمام کاربران شرکت یا محل کار شما با تلفن اپراتوری ۷۷۳۰ یا ۷۰۳۰ خودشان به صدای رادیو به شکل زیر دست رسی خواهد داشت این گونه با یک رادیو یا وسیله صوتی دیگر، همه میتوانند با هم استفاده کنند.

آموزش مربوط به موزیک هلد (موزیک پشت خط) ،فعال کردن و ...

کد ۶۲۶ : تعریف کردن عدد ۱ بر روی گوشی سانترال ۷۷۳۰ برای گوش دادن موزیک هلد پشت خط.

سپس دکمه SP-Phone را ۲ بار زده روی صفحه گوشی پیغام  Disable : #01(غیر فعال)  ظاهر می شود. شما با زدن دکمه AUTO ANS و Enable(فعال) کنید و در آخر دکمه STORE را بزنید (در آن صورت می توانید به داخلی ۱۰۱ امکان گوش کردن موزیک با زدن عدد ۱ را بدهید البته حتما گوشی داخلی مورد نظر باید اپراتوری یعنی ۷۷۳۰ باشد ) و برای فعال کردن این مورد برای داخلی دیگر باید دکمه SP-phone  را بزنید و بعد از اتمام کار برنامه ریزی با زدن دکمه  END از حالت برنامه بیرون بیایید.

حالا با زدن عدد ۱ بر روی گوشی ۷۷۳۰ می توانید موزیک و یا هر چیزی که به ورودی سانترال وصل کرده اید مثلا : رادیو و ….  گوش کنید و با زدن دوباره عدد ۱ از آن حالت خارج شوید.


** ارجاع و استفاده موردی از مطالب در دیگر سایت ها و رسانه های الکترونیک تنها با ذکر نام منبع و درج لینک به همان مطلب در سایت پاناسونیک ایران مجاز است

21 دیدگاه در رابطه با “آموزش مربوط به موزیک هلد (موزیک پشت خط) ،فعال کردن و …
 1. 1
  محسن
  آبان ۲۳, ۱۳۹۲ — ۱۱:۲۵ ب.ظ

  سلام

  ممنون از این اموزش عالیتون

  ببخشید جچوری ما میتونیم انتخاب کنیم کدوم موزیک به عنوان موزیک پشت خط باشه؟

  • 2
   مدیر
   آبان ۲۵, ۱۳۹۲ — ۱۲:۱۱ ب.ظ

   شما اگر دستگاه موزیک پخش بگذارید به صورت خودکار از اول شروع به بخش آهنگ می کند تا آخر ولی اگر یک موزیک خواصی مورد نظر داشته باشید آن را وصل کنید فقط همان را پخش می کند.

   • 3
    محسن
    آبان ۲۸, ۱۳۹۲ — ۵:۴۳ ب.ظ

    ممنون از جوابتون …ولی این دستگاه مگه حدود ۱۲۰۰ تا آهنگ نداره؟؟
    من میخوام بدونم چجوری از بین این ۱۲۰۰ تا یکی رو به عنوان موزیک پشت خط انتخاب کنیم که هر وقت کسی زنگ میزنه اون آهنگ پخش شه

 2. 5
  منیر
  آبان ۲۵, ۱۳۹۲ — ۵:۳۱ ب.ظ

  سلام ممنون از راهنماییتون من کابل را وصل میکنم و تلفن را نیز در حالت اکسترنال میگذارم اما هلد تبدیلبه سکوت می شود با اینکه مدیا پلیر کامپیوتر روشن می باشد.
  راهنماییئم کنید لطفا

  • 6
   مدیر
   آبان ۲۵, ۱۳۹۲ — ۵:۵۱ ب.ظ

   سلام
   لطفا یک بار دیگر تمام مراحل را چک کنیداگر درست نشود و شما ورودی صدا را درست وصل کرده باشین،اشکال فقط می تواند از ناحیه کامپیوتر و یا کابل صدا باشد.
   برای اطمینان از یک وسیله ساده تر مثلا رادیو می توانید استفاده کنید.

 3. 7
  شهرام برنا
  آذر ۲۳, ۱۳۹۲ — ۱۱:۲۸ ق.ظ

  با سلام

  لطفا آموزش فعال کردن صدا خوش آمد گوئی شرکت در زمان زنگ زدن به شماره تلفن ورودی در دستگاه پاناسونیک TES 824 را نیز در سایت قرار دهید.

  با سپاس
  شهرام برنا

  • 8
   مدیر
   آذر ۲۷, ۱۳۹۲ — ۲:۰۱ ب.ظ

   به خاطر طولانی بودن نحوه برنامه ریزی تلفن گویا (دیزا) باید حتما یکی از همکاران نصاب این کار را برای شما انجام بدهند.

 4. 9
  atena
  شهریور ۱۷, ۱۳۹۳ — ۲:۴۰ ب.ظ

  من از کد ۱۱۱ برای موزیک پشت خط استفاده کردم ولی فقط ۲ تا گزینه برام داشت یکی: hold music و دیگری external و گزینه ی internal نداره که store کنمش و پشت خطم سکوته

 5. 11
  ايليا
  شهریور ۱۸, ۱۳۹۳ — ۶:۵۶ ب.ظ

  سلام
  من قبلا موزیک هلد رو از طریق کد ۱۱۱ فعال کردم و الان در حالت اکسترنال External1 هست. می خوام برگرده به حالت internal , و موزیک هلد خود دستگاه Panasonic kx-t7730 پخش بشه
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 6. 13
  امیر
  آبان ۱۷, ۱۳۹۳ — ۹:۱۳ ب.ظ

  سلام من مدیر یک شرکت در زنجان هستم و سیستم سانترال داریم و داخلی های متفاوت که برای ضبط صدای گویای تلفن به روش prog سپس ۹سپس ۱ و بعد از شنیدن صدای بوق صدای گوینده متن را گفته و دکمه Hold را زده ام. و از صدای ضبط شده راضی هستم. فقط می خواهم وقتی مشتری از بیرون شرکت تماس گرفت و کلید ۲ را جهت تماس با بخش فروش زد دوباره گوینده باید علام کند که بخش فروش محصول شماره ۱ دکمه … برای بخش فروش ۲ کلید …. و وووو . لطفا مرا راهنمایی کنید پیام این مرحله را چگونه می توانم ضبط کنم.

 7. 15
  بابک م.
  آبان ۱۹, ۱۳۹۳ — ۴:۱۲ ب.ظ

  موزیک آن هولد رو از شما تهیه کردم و به سانترال (TEM824) نصب کردم. از طریق نرم افزار هم تنظیم کردم موزیک آن هولد اکسترنال باشه. همینطور از قسمت دیزا تنظیم کردم وقتی پیام دیزا برای تماس گیرنده پخش میشه و مثلا شماره ۲ رو میزنه، به جای شنیدن صدای بوق استاندارد اتصال، موزیک آن هولد براش پخش بشه. ولی نتونستم صدای بوق تماس داخلی ها رو تغییر بدم؟ اصلا امکان تغییر صدای بوق داخلی ها که موقع تماس داخل گوشی شنیده میشه، به موزیک آن هولد هست یا در فقط در TDA و TDE امکان پذیر هست؟

 8. 17
  محمد
  آذر ۴, ۱۳۹۳ — ۱۲:۲۰ ب.ظ

  درود و سپاس فراوان
  چطور پشت خطی خطوط شهری رو به روی سانترال غیر فعال کنم.

  • 18
   مدیر
   آذر ۵, ۱۳۹۳ — ۵:۵۶ ب.ظ

   سلام
   روی بوق داخلی (یعنی SP-PHONE را زده) بعد #۷۳۲۱ را بزنید را پشت خط را برایتان فعال کند و یک بار هم روی بوق داخلی #۷۳۱۱ را بزنید تا صدای بوق را فعال کند.

 9. 19
  مجیدزهانی
  شهریور ۱۴, ۱۳۹۴ — ۸:۰۹ ق.ظ

  باعرض سلام وخسته نباشید.
  ببخشید من تلفنم پاناسونیک مدل kx-t7730 هستش یک مشکلی داره اونم اینه که وقتی تلفن روی میزارم واسه خودش ملودی میزنه هرکاریم میکنم قطع نمیشه میخواستم بپرسم باید چیکارکنم صداش قطع بشه. باتشکر فراوان

 10. 21
  محمود
  فروردین ۱۷, ۱۳۹۵ — ۷:۱۵ ق.ظ

  ممنونم از جناب آقای مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *