اخبار و مقالات پاناسونیک

300 گیگابایت : نسل بعدی دیسک های نوری با همکاری سونی و پاناسونیک

 

orino.ir -blu-ray

نسل بعدی دیسک های نوری در راه است.

پاناسونیک قصد دارد دیسک های نوری با ظرفیت 300 گیگابایت حافظه ذخیره اطلاعات را تا سال 2015 به بازار ارائه دهد.البته این کار با کمک مستقیم کمپانی سونی صورت خواهد گرفت ،راز تحقق این معجزه در تعریف یک استاندارد جدید برای ذخیره اطلاعات روی این دیسک ها است ،گرچه این دیسکها قابلیت استفاده و یکپارچه سازی فناوری و فرمت های قبلی را دارا هستند و این موضوع در جایگزینی این فناوری با دیسک های قبلی که نهایتا تا 50 گیگابایت ظرفیت داشته اند را بسیار آسان میکند.

همچنین ویژگی دیگر این دیسک ها عایق بودن در برابر گرد و خاک و رطوبت است که در کنار ارایه ظرفیت بالای ذخیره سازی همچنان حضور دیسکهای نوری در خانه ها ، ادارات و محیط زندگی ما ادامه خواهد داشت. البته باید توجه داشت که زمان طولانی تری تا استفاده از دیسک های نسل جدید بر روی دستگاه های پخش یا کنسول های بازی نیاز است، در حال حاضر این دیسک ها به عنوان یک آرشیو اطلاعاتی از دیتاها در نظر گرفته شده تا کاربردی سرگرمی و ارایه گزارش.

 


** ارجاع و استفاده موردی از مطالب در دیگر سایت ها و رسانه های الکترونیک تنها با ذکر نام منبع و درج لینک به همان مطلب در سایت پاناسونیک ایران مجاز است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *